Pekinas bungu tornis

Pekinas Bungutornis: iepazīsti senās Ķīnas laika mērīšanas tradīcjas

Vai esi dzirdējis par 108 bungu sitieniem? Senajā Ķīnā laiku mērija izmantojot citādāku laika sistēmu, nekā mūsdienās. Un tā bija cieši savījusies kopā ar numeroloģiju un Ķīniešu dzīves uzskatiem. Līdzīgi kā Eiropā stundas izziņoja, izmantojot baznīcas zvanus, senās Ķīnas pilsētās cilvēkus par laiku informēja izmantojot zvanu un bungu torņus. Nakts laikā pilsētas ritmu diktēja dziļās, rezonējošās bungu skaņas, bet dienas laikā šo uzdevumu pārņēma zvans. Bet šis ir tikai stāsta sākums, jo izrādās, ka senajā Ķīnā diennakts netika dalīta 24 stundās… 

Ja šī tēma ir piesaistījusi tavu interesi, un tu vēlies uzzināt vairāk – tev jādosas uz Pekinas Bungutorni. Tomēr tev nav jābūt vēstures entuziastam, lai iekļautu Bungutorni savā Pekinas apskates vietu sarakstā. Abi torņi (Bungu un Zvanu) patiks arī skaisto skatu medniekiem.


Atrašanās vieta: 北京鼓樓


Izmaksas: Maksas ieeja


Nokļūšana: Ar metro vai Didi (taksis)


Lec uz:

Switch to English

Pirmie iespaidi: Pekinas Bungutorņa krāšņais eksterjērs

Pekinas bungutorņa siluets piesaista jau no tālienes. Līdzīgi kā daudzas citas ēkas, kas stāsta stāstus par seno Ķīnu, Bungutornis lepojas ar izsmalcinātām, krāsainām detaļām. Gar jumta līniju stiepjas smalku rakstu joslas, bet uz tumši sarkanā eksterjēra īpaši izceļas zelta mežģīnes. Torņa jumtam ir tā ikoniskā forma, kas uzreiz asociējas ar Ķīnu — stūri nedaudz ieliecas uz augšu, un uz tiem rindojas nelielas statujas.

Autore pie Bungu torņa

Vai zināji, ka šīs figūras nebija tikai dekoratīvas? Pēc tā, cik statuju izvietotas uz ēkas jumta, varēja noteikt cik tā bija nozīmīga. 

Pāri laukumam, pretī Pekinas Bungutornim, gluži kā mazliet klusāks radinieks, slejas Zvanu tornis. Šim tornim ir dažas līdzīgas arhitektūras iezīmes, tomēr tā koptēls ir nedaudz vienkāršāks un pieklusinātāks. 

Pekinas zvanu tornis

Apmeklētāji var izvēlēties vai iegādāties ieejas biļeti uz vienu vai abiem torņiem. Man Bungutornis likās krietni interesantāks nekā Zvanu tornis, tāpēc stāstīšu par to. 

Pekinas Bungutorņa pirmajā stāvā iekārtots muzejs

Šī ir tā vieta, kur tu vari uzzināt kāpēc bungas sita tieši 108 reizes. Ekspozīcija palīdzēs izprast laika sistēmu senajā Ķīnā un iepazīstinās tevi ar Pekinas bungutorņa vēsturi. Izskatās, ka šeit ir iekārtotas arī pāris interaktīvas spēles – tu vari pazvanīt virtuālo zvanu vai notestēt savu ritma izjūtu spēlējot virtuālās bungas, kā arī uz griestiem tiek rādītas projekcijas. 

Interaktīva ekspozīcija

Bet īstais iemesls, kāpēc es vēlējos apmeklēt Pekinas Bungutorni slēpjas torņa otrajā stāvā. Ir tikai viens āķis. Lai tur nokļūtu, ir jāuzkāpj pa augstākajām un stāvākajām kāpnēm kādas es esmu redzējusi.  

Enerģisks bungu priekšnesums Pekinas bungutornī

Bungutorņa otrajā stāvā ir plaša telpa, kuras apgleznotos griestus balsta lielas, sarkanas kolonnas. Gar vienu no sienām rindojas milzīgas bungas. Tās gan ir replikas, bet, ja tevi tirda ziņkāre, telpas tālākajā stūrī vari apskatīt arī vienas oriģinālās bungas “skeletu”.

Šī ir vieta, kur vairākas reizes dienā notiek vēsturisko bungu šovs. Un, spriežot pēc pūļa, kas drūzmējas pie pretējās sienas, esam ieradušies īstajā brīdī.

Pēc brīža telpā ienāk trīs vīrieši, kuri nostājas pie trim centrālajām bungām. Kad viņi sāk spēlēt, telpa piepildās ar spēcīgu, enerģisku ritmu, kas uzlādē. Izpildītāji darbojas perfektā tandēmā. Un, kad viņi sit pa dažādām bungu daļām, rodas daudzveidīgas skaņas, kuras savijas melodijā, kura tavā galvā skanēs vēl stundām ilgi. 

Bungas pekinas bungu tornī

Bungu priekšnesums nav garš, bet man rodas sajūta, ka dzirdēju vairāk nekā 108 sitienus. Varbūt mans prāts spēlē trikus? Jebkurā gadījumā tā bija aizraujoša pieredze. Taču pirms doties tālāk, vēl noteikti jāiziet uz Bungutorņa terases, lai pabaudītu panorāmas skatus.

No Pekinas Bungutorņa paveras brīnišķīga pilsētas panorāma

Vai zināji, ka Pekinas Bungutornis darbojas arī kā skatu tornis? Šodien pāri Pekinai klājas biezs smogs, kas, gluži kā ūdenskrāsu gleznā, izpludina horizontu. Šķiet, ka tālumā slejas debesskrāpji, bet to kontūras ir tik tikko saskatāmas. Viss ko tu šodien vari redzēt ir labirints, ko veido Pekinas hutongu jumti. Bet tieši tas padara šo panorāmu unikālu. 

Skats no Pekinas bungu torņa

Ar šo intriģējošo skatu noslēdzas mūsu viesošanās Pekinas Bungutorni. Taču piedzīvojumi ar to nebeidzas — ir pienācis laiks doties tālāk, iepazīt nākamo apskates objektu Pekinā.


Un kādas ir tavas domas?

Šī vieta visvairāk patiks tiem ceļotājiem, kuriem patīk uzzināt stāstus, kas slēpjas aiz vietām, kuras viņi apmeklē. Galvenais ir ieplānot savu Pekinas bungu torņa apmeklējumu laikā, kad ir iespējams vērot bungu priekšnesumu, jo tā patiesi ir šī apskates objekta odziņa. 

PS: Ja tu šobrīd aktīvi plāno ceļojumu uz Ķīnu, un mēģini saprast, kas noteikti jāsagatavo pirms izbraukšanas, apskati manus padomus Ķīnas ceļojuma plānošanai

A beautiful Chinese building in Yuyuan market we saw on our China trip / Izgaismota ēka Yuyuan tirgū Ķīnā

Lasi pilno Ķīnas ceļojuma stāstu

Paldies, ka iegriezies manā interneta stūrītī! Un ceru, ka informācija bija noderīga 🙂

Ar sveicieniem, Armanda