Vai Tu meklē citādāku Sužu apskates maršrutu, kurš nekoncentrējas ap Sužu slavenajiem dārziem? Tad tu esi nonācis īstajā vietā! Kaut arī daudzi ceļotāji uz Sužu dodas vienas dienas izbraukumā no Šanhajas, Sužu ir daudz senāka, nekā tās modernā kaimiņiene Šanhaja. Petiesībā Sužu ir viena no visvecākajām pilsētām Ķīnā. Šeit tu atradīsi gadsimtiem senu pagodu un ielas, kuras jau vairāk nekā 700 gadus atpakaļ iezīmētas akmens kartē.
Tomēr, Sužu nebūt nav iestrēgusi laikā. Mūsdienās tā ir veiksmīgs uzņēmējdarbības un komercdarbības centrs, kurā elegantas zaļās zonas jaucās ar vēsturiskām ieliņām un atmiņā paliekošu moderno arhitektūru.
Tāpēc aicinu tevi pievienoties man mazā virtuālā ekskursijā pa Sužu, Ķīnā. Dosimies noskaidrot ko apskatīt Sužu kopā!
Atrašanās vieta: Suzhou, China
Izmaksas: Bezmaksas un maksas apskates objekti
Ilgums: 1 diena
Nokļūšana: Uz Sužu vari nokļūt ar ātrvilcienu un starp apskates objektiep pārvietoties ar metro
Lasi manu pilno ceļojuma stāstu par Ķīnu
Lec uz:
- Ko apskatīt Sužu Tīģeru kalnā
- Sužu Guanqian iepirkšanās ielas daudzie kārdinājumi
- Gleznainais Pingjiang ceļa rajons Sužu
- Ikoniskie Sužu austrumu vārti (Gate of Orient)
- Dodamies izpētīt Sužu Centra lielveikalu
- Sužu ceļojuma maršruta nākamā pietura: Jinjin ezers
- Noslēdz savu Sužu ceļojumu SIP (Sužu Industriālajā Parkā)

Ko apskatīt Sužu rīta pusē?
Aicinu tevi Sužu apskates maršrutu sākt agri – uzreiz kad esi notiesājis savu brokastu nūdeļu bļodiņu. Un pirmā vieto ko apskatīt Sužu uz kuru es tevi vēlos aizvest ir vieta, kas sevī apvieno elegantus dabas skatus, arhitektūras elementus un kārtīgu devu kultūras. Bet tas nav dārzs!
Ko apskatīt Sužu Tīģeru kalnā
Navigācijai: 虎丘山风景名胜区
Maksas ieeja
Iztēlojies vēsturisku parku Ķīnā, kur kopā savijas leģendas, brīnišķīgas ainavas un atmiņas par sen zudušu templi. Šodies mēs dosimies virtuālā ceļojumā uz Tīģeru kalnu Ķīnas pilsētā Sužu. Kaut arī lielākā daļa tūristu uz šejieni dodas, lai apskatītu Ķīnas Pizas torni jeb slīpo pagodu, Tīģeru kalns savā kabatā ir paslēpis arī daudzus citus trumpjus. Šeit tevi sagaida sapņaina bambusu audze, elegantra tradicionālā arhitektūra, Budas statujas un bonzai koki, kas ir kā mazi, dzīvi mākslasdarbi. Un tam visam pāri klājas nesatricināms miers.
Es esmu gatava saderēt, ka Sužu Tīģeru kalnā tu atradīsi kaut ko, kas tevi aizraus!

Pēc tam, kad Tīģeru kalnā esam uzņēmuši tik daudz miera cik vien vienā dozā ir iespējams uzņemt, ir laiks pamainīt noskaņu un doties uz to Sužu daļu, kurā valda drūzma un daudz ātrāks ritms. Tāpēc ir laiks sēsties metro. Tas patiesi ir visvieglākais veids, kā pārvietoties pa Sužu.
Ko apskatīt Sužu pēcpusdienā?
Šajā Sužu ceļojuma maršruta daļā mēs pamazām sāksim miksēt vēsturiskās vietas ko apskatīt Sužu, kopā ar modernajiem Sužu apskates objektiem.
Sužu Guanqian iepirkšanās ielas daudzie kārdinājumi
Navigācijai: 观前街
Ķīnā iepirkšanās nav tikai nepieciešamība – tā ir vesela pieredze. Pat šajā ultra-digitālajā laikmetā, kad tu Alibaba vari pasūtīt gaisa kondicionieri un jau nākamajā dienā kāds būs klāt, lai to uzstādītu (patiess stāsts ar ko dalījās gide Šanhajā), iepirkšanās ielās vēl aizvien kūsā dzīvība un enerģija. Un tev būs iespēja, to sajust, jo šodien mūsu ceļojums pa Sužu, ir aizvedis mūs uz 150 gadus seno Guanqian iepirkšanās ielu, kurai ir trīs sejas – modernā, tradicionālā un spirituālā.

Iepirkšanās ielas Ķīnā patiesi spēj atmodināt tevī dārgumu mednieka garu. Šeit iespējams atrast visdažādākos pārsteigumus. Un kad tu esi aizrāvies – laiks lido. Pēc mirkļa tu jau attopies Guanqian iepirkšanās ielas otrā galā. Labi, ka nākamais apskates objekts Sužu no šejienes ir gandrīz vai rokas stiepiena attālumā.
Gleznainais Pingjiang ceļa rajons Sužu
Navigācijai: 州平江苏历史文化街区
Pingiang ir viens no visvēsturiskākajiem rajoniem Sužu. Tas ir attēlots visvecākajā atrastajā Sužu kartē, kas iegrebta akmens plāksnē. Tāpēc, es biju iztēlojusies, ka šeit atradīšu šarmantu, klusu ieliņu tīklu, ar tirkīzziliem kanāliem un laika zoba iegrauztām mājiņām. Un Pingjiang tiešām to visu ir iespējams atrast… bet izrādās, ka tajā pašā laikā tas ir ne tikai vēsturiskais rajons, bet arī iepirkšanās rajons.

Tomēr ja godīgi – mani tas neuztrauc. Es uzskatu, ka tas ir gudrs solis no mārketinga viedokļa un veids kā uzturēt dzīvību šajās senajās ielās.
Vispirms mēs iznākam uz ielas, kur abās pusēs rindojas baltas, laika zoba skartas mājas. Tām noteikti piemīt vecās pasaules šarms! Pie dažām ēkām ir izkārta veļa, bet pie citām nolikti puķu podi un izkārtas laternas. Tomēr visiem namiem ir kāda vienojoša iezīme – to pirmajos stāvos ir iekārtotas vai nu kafejnīcas, vai veikaliņi vai ēdiena stendi.

Mēs dodamies dziļāk ielu laberintā, un pēc brīža esam nonākuši arī līdz slavenajam Pingjiang ceļam (tam, kurš attēlots senajā kartē). Šeit cauri pilsētai, lielu koku ēnā, tek skaista upīte. Virs ielas kanāla malā karājas sarkanas Ķīniešu laternas, un zem tām uz priekšu plūst ziņkārīgu tūristu straume. Katrs vēlas apskatīties kādus gardumus un suvenīrus pārdod uz ielas izvietotajos stendos.

Ik pēc laiciņa kanālu šķērso kāds izliekts akmens tiltiņš, kas aicina pāriet otrā pusē un doties izpētīt kādu no mazajām šķērsielām. Kaut arī cilvēku ir daudz, aina ir nenoliedzami romantiska. Šeit ir iespējams noķert to “klasiskās Ķīnas ūdenspilsētas” sajūtu, bez vajadzības pievienot papildus punktu savam ceļojuma maršrutam.
Bet tālāk mūsu Sužu apskates maršruts aizved mūs prom no pagātnes ēnām uz spožo, moderno tagadni.
Ikoniskie Sužu austrumu vārti (Gate of Orient)
Navigācijai: 東方之門
Neviens Sužu ceļojuma maršruts nav iedomājams bez pieturas Austrumu vārtos. Šīs augstceltnes atmiņā paliekošo siluetu mēs jau esam vairākkārt redzējuši pa ceļam uz citiem apskates objektiem Sužu. Tagad beidzot ir laiks šo arhitektūras meistardarbu apskatīt tuvplānā.
Ēkas simbolisms ir pavisam vienkāršs – tie ir vārti uz jauno, moderno Sužu.

Kad izskāpjam no metro atklājas, ka esam tieši zem Austrumu vārtiem. Lai tos redzētu galvu ir jāatliec atpakaļ tik ļoti, ka rodas sajūta, ka kakls tūliņ pārlūzīs. No šī lenķa forma ir pavisam citādāka, nekā es biju gaidījusi, tā nedaudz atgādina smilšu pulksteni. Dažas ēkas vislabāk ir abrīnot no tāluma, un Austrumu vārti varētu būt viena no tām.

Uzņem foto. Pabrīnies par ēkas izmēru… Bet tas arī ir viss ko šajā Sužu apskates objektā var darīt. Ja vien tu nevēlies aiziet arī līdz Jinji ezera promenādei, kas ir tepat, ielas otrā pusē.
Izklausās pēc plāna! Tomēr ir viena problēma – starp mums un ezeru ir ceļš, pa kuru traucas nerimstoša automašīnu straume. Kā lai tiek pāri? Ja tu paskatīsies apkārt, tad abās pusēs ieraudzīsi gaisa tiltus. Un izskatās, ka tie sākas no kādas neparastas formas ēkas.
Dodamies izpētīt Sužu Centra lielveikalu
Navigācijai: 苏州中心购物中心
Izrādās, ka ēka no kuras sākas gaisa tilti ir Sužu centra lielveikals. Un šis veikals ir kā labirints! Tam ir daudzi stāvi un vairāki korpusi.
Iekšpusē viss ir gaišs un nopulēts spīdīgs. Veikala ejās ir atrodami daudzi moderni rietumu pasaules veikali. Un izrādās ka Ķīnā ir pilnīgi normāli lielveikalos izvietot arī automašīnu salonus. Tā kā var gadīties atnākt uz veikalu pēc jaunām zeķēm un atgriesties ar jaunu mašīnu. Ja tev patīk iepirkties tu šajā Sužu apskates objektā tu jutīsies kā paradīzē!

Vienīgais, ko es zinu droši – ēdienu zona Ķīnas lielveikalos vienmēr būs novietota zemākajā stāvā, bet viss pārējais veikala izkārtojums man ir pilnīga mistērija, tāpēc atrast terases nav vienkārši un mēs diezgan ilgi maldāmies apkārt. Bet tā ir daļa no piedzīvojuma.
Pēc kāda laika tu attopies tunelī, kur gar sienām rindojas gačapone mašīnas – automāti, kuros tu iemet monētu, vai Ķīnas gadījumā, veic apmaksu ar QR kodu, un no automāta izkrīt kapsula, kurā ir kāda kolekcijas figūriņa. Kaķi ar arbūzu cepurēm izskatās vilinoši! Bet ja es spēju turēties pretī balvu automātiem ar metālisko roku Sužu Centra lielveikala pirmajā stāvā, tad spēšu pretoties arī šiem.

Izrādās, ka tuneļa galā ir “Zvaigžņu lielveikals”, kas ir pilns ar anime un līdzīgiem veikaliem. Noteikti ne tas ko mēs meklējām! Jāgriežas atpakaļ! Tomēr beigās mums izdodas atrast arī terases, no kurām var piekļūt gaisa tiltiem. Un tikko kā tu izej ārā gribas noelsties. Šie gaisa tilti ne tikai palīdz cilvēkiem no Sužu lielveikala nokļūt pie ezera, bet arī darbojas kā zaļš parks, jo uz tiem ir sastādīts vesels koku un krūmu dārzs. Lielveikali Ķīnā patiesi ir citā līmenī!

Sužu ceļojuma maršruta nākamā pietura: Jinjin ezers
Navigācijai: 金鸡湖音乐喷泉
Gaisa tilts – dārzs mūs aizved līdz plašam laukumam ezera krastā. Ūdens šeit ir pilns ar metāla kastītēm, kas vispirms liek domās saraukt pieri. Taču tad es atceros, ka šī ir vieta, kurā piektdienu un sestdienu vakaros norisinās Sužu strūklaku šovs. Tātad tās ir strūklakas, kas šobrīd čuč saldā miedziņā.

Tā kā esam šeit darbadienā, mums atliek tikai pabaudīt skatu uz augstceltnēm mierpilnā ezera otrā pusē. Krāsas šķiet nedaudz pabalējušas un dūmakainas. Pat ezera zilais ūdens šķiet pienains. It kā kāds visai pasaulei būtu uzlicis Instagram filtru.
Skaisti! Un izrādās, ka no šejienes paveras arī lielisks skats uz Austrumu vārtiem. Ja tu vēlies uzņemt bildi, tad šeit tie perfekti ietilpst kadrā.
Kad bildes uzņemtas, ir jāizdara izvēle. Mēs varam doties pastaigā gar ezera promenādi, vai arī doties uz viesnīcu nedaudz atpūsties. Jo, lai izbaudītu nākamo vietu, ko apskatīt Sužu, mums ir jāsagaida kamēr norietēs saule.
Ko apskatīt Sužu vakarā, pēc tumsas iestāšanās?
Pēc vakariņām un mazas atpūtas pauzes ir laiks apskatīt Sužu moderno pusi.
Noslēdz savu Sužu ceļojumu SIP (Sužu Industriālajā Parkā)
Navigācijai var izmantot rajonu ap: 苏州文化艺术中心
Viena no lietām, kas mani Ķīnā fascinē ir tas, kā katru vakaru tiek izgaismoti debesskāpji. Latvijā gaismu šovus var vērot vienreiz zilā mēnesī, uz īpašiem svētkiem, bet Ķīnā dejojošas gaismiņas uz namu sienām ir ikdiena. Viena no vislabākajām vietām Sužu, kur izbaudīt vakara gaismiņas ir rajons ap Sužu Kultūras un mākslaa centru Sužu industriālajā parkā.
Kad izkāpjam no metro, vakara gaiss ir patīkami silts un pilsētas ainava šķiet pilna dzīvības. Tālumā uz Sužu kultūras un mākslas centra mirgo sārtas un violetas gaismiņas. Izskatās tā, it kā vesela kaudze zvaigžņu būtu nobirušas no debesīm un salipušas uz ēkas fasādes.

Bet tepat blakus staro košs bilboards uz kura demonstrē video ar rotaļīgiem kaķiem.
Tālāk mūs sagaida burbuļojoša strūklaka un ceļu rāda neona līnijas uz zemes. Bet kokos sakarinātas tādas pašas dekorācijas, kā pie mums uz Ziemassvētkiem! Noskaņa ir viegla un nakts – jauna.

Kad esam nonākuši pie ezera atklājas, ka visskaistākais skats uz izgaismoto Sužu paveras tieši no šejienes. Uz augstceltnēm ezera otrā pusē tiek rādītas projekcijas un dejo gaismiņas. Un ēku rindas vidū, kā akcents mirdz Austrumu vārti.
Ar to arī mūsu saraksts ar vietām ko apskatīt Sužu ir noslēdzies. Bet šoreiz mums ir tikusi laimīgā loze – pa nakti paliekam viesnīcā, no kuras loga var turpināt vērot gaismiņu spēli, līdz plakstiņi paliek par smagu lai noturētu acis vaļā.

Un kādas ir tavas domas?
Ar vienu dienu Sužū noteikti nepietiek. Es sava Sužu ceļojuma laikā apskatīju vairākas vietas, ko biju atzīmējusi savā vietu ko apskatīt Sužu sarakstā, un tās bija fantastiskas, bet tik daudz ko nācās izlaist! Kaut vai tos pašus slavenos dārzus! Tāpēc es noteikti gribētu Sužu atgriezties.
PS: Ja tu šobrīd aktīvi plāno ceļojumu uz Ķīnu, un mēģini saprast, kas noteikti jāsagatavo pirms izbraukšanas, apskati manus padomus Ķīnas ceļojuma plānošanai.

Lasi pilno Ķīnas ceļojuma stāstu
Šanhaja
Hangzhou
Pekina
Biežāk uzdotie jautājumi par ceļojumu uz Sužu
Vai uz Sužu var doties dienas izbraukumā no Šanhajas un vakarā atgriezties Šanhajā?
Tā kā ar ātrvilcienu no Šanhajas līdz Sužu var nokļūt aptuveni 40 minūtēs, domāju, ka teorētiski tas ir iespējams. Tomēr es izvēlējos uz Sužu atbraukt jau iepriekšējās dienas vakarā un projām doties vēl dienu vēlāk (pavadīju Sužu 2 naktis un 1 dienu). Šādi man nebija jāskrien uz agro vilcienu un jāizlaiž viesnīcas brokastis, un man bija komfortabla vieta, kur dienas laikā atvilkt elpu, kad pilsētā kļuva pārāk karsti.
Kā vislabāk pārvietoties Sužu?
Visas vietas manā ko apskatīt Sužu sarakstā ir iespējams sasniegt ar metro. Es patiesi uzskatu ka tas ir visvieglākais un ērtākais veids kā pārvietoties pa pilsētu. Plus, tas ir arī ārzemniekiem visdraudzīgākais veids, jo visas zīmes un pieturu nosaukumi ir arī angļu valodā.
Ja tev būtu ierobežots laiks un būtu jāizvēlas tikai vienu vietu ko apskatīt Sužu – kas tā būtu?
No visām vietām ko apskatīt Sužu, man visvairāk atmiņā palicis tieši Tīģeru kalns. Tajā es atradu daudzas no lietām, kas man asociējas ar Ķīnu – pagoda, bambusu audze uc. Plus Tīģeru kalna apskates objektu klāsts ir patiesi daudzveidīgs.