Moon gate in Tiger hill Suzhu

Tīģeru kalna ainavu parks Sužu, Ķīnā

Iztēlojies vēsturisku parku Ķīnā, kur kopā savijas leģendas, brīnišķīgas ainavas un atmiņas par sen zudušu templi. Šodies mēs dosimies virtuālā ceļojumā uz Tīģeru kalnu Ķīnas pilsētā Sužu. Kaut arī lielākā daļa tūristu uz šejieni dodas, lai apskatītu Ķīnas Pizas torni jeb slīpo pagodu, Tīģeru kalns savā kabatā ir paslēpis arī daudzus citus trumpjus. Šeit tevi sagaida sapņaina bambusu audze, elegantra tradicionālā arhitektūra, Budas statujas un bonzai koki, kas ir kā mazi, dzīvi mākslasdarbi. Un tam visam pāri klājas nesatricināms miers. 

Es esmu gatava saderēt, ka Sužu Tīģeru kalnā tu atradīsi kaut ko, kas tevi aizraus!


Atrašanās vieta: 虎丘山风景名胜区


Izmaksas: Maksas ieeja


Ilgums: ~2-3 stundas


Kā nokļūt: Ar metro


Lec uz:

Ceļā uz Tīģeru kalnu Sužu

No Sužu centra nokļūt Tīģeru kalnā ir pārsteidzoši vienkārši. Atliek tikai iesēsties metro, un kad būsi izkāpis savā pieturā, ceļu uz Tīģeru kalna ieeju tev parādīs zīmes. Tomēr šeit piedzīvojumi nesākas tikai aiz biļešu kasēm. Arī pastaiga līdz Tīģeru kalna ieejai ir aizraujoša. 

Mēs pievienojamies tūristu baram, kas dodas uz parka ieeju un jau pēc brīža mūs sveic lieli vārti, kuru augšā gozējas uzraksts uz sarkana fona. Es nezinu kas tur rakstīts, bet šie vārti atgādina portālu uz citu pasauli. Aiz tiem stiepjas akmens iela un tālumā, starp koku galotnēm, rēgojas Tīģeru kalna pagoda. 

Vārti pa ceļam uz Tīģeru kalnu

Pagodas sirēnas dziesma ir spēcīga, tomēr šķiet, ka Tīģeru kalns dara visu, lai novērstu mūsu uzmanību. Pēc brīža tu attopies pie akmens kanāla, kuru ieskauj seni nami. Laika zobs to sienām ir piešķīris raupju šarmu un dakstiņu jumtu stūrīši ir uzliekti uz augšu. 

Zilgan-zaļajā ūdenī mierīgi atpūšas tradicionālās koka laivas, bet gabaliņu tālāk kanālu šķērso ieliekts akmens tilts. Burvīgā aina aicina izpētīt mazās sānieliņas, kas ir pilnas ar suvenīru bodītēm un ēdiena stendiem. Tomēr mums ir jāturas pretī šim kārdinājumam un jādodas tālāk uz Tīģeru kalnu. 

Kanāls pa ceļam uz Tīģeru kalnu

Kā ārzemniekam iegādāties biļetes uz Tīģeru kalnu Sužu?

Ar prieku varu ziņot, ka ārpus tūristu sezonas (es Tīģeru kalnu apmeklēju kādā maija darbadienas rītā), man bez liekām galvassāpēm izdevās biļeti iegādāties kasē pie parka ieejas. Tomēr, ja tu vēlies drošības spilvenu, izskatās ka ārzemnieki biļetes var iegādāties arī iepriekš, izmantojot trešās puses platformu Trip.com. 

Tīģeru kalna ainavu parks ir mazu taciņu labirints

Pie Tīģeru kalna pagodas ir iespējams nokļūt pa dažādām takām, un katra no tām slēpj pārsteigumus. 

Galvenā iela, kas ved taisni augšā, izskatās pēc īsākā ceļa. Tās abās pusēs rindojas suvenīru un našķu stendi. Vienā no tiem vīrietis ar lielu koka āmuru dauza kaut ko, kas izskatās pēc mīklas pikas. Kas tas varētu būt? 

Kaut arī labumi tirgotāju stendos ir vilinoši, mani vairāk vilina mazie, klusie sānceļi. Tāpēc uz dullo izvēlēsimies vienu no tiem, un dosimies noskaidrot, kādus brīnumus tas mums atklās!

Akmens dārzs Tīģeru kalnā

Izskatās, ka veiksme šodien ir mūsu pusē. Pēc brīža tu attopies dārzā, kurš ir pilns ar organiskas formas akmeņiem. To malas liecas visdažādākajos līkumos un šķiet, ka neviena līnija nav taisna.

Un gabaliņu tālāk klusi sēž namiņi, kas demonstrē tradicionālās Ķīniešu arhitektūras iezīmes. Tos rotā kokgrebumi un laternas ar sarkaniem pušķiem.

Vēlāk atklājas, ka Tīģeru kalnā ir daudz šādu ēku. Paskatīsimies kas vienā no tām ir iekšā! Izskatās, ka telpā izveidota neliela interjēra instelācija. Skatu uzreiz piesaista skaistais mākslas darbs uz sienas. 

Pēc tam mēs turpinam maldīties pa taciņām, un pavisam netīši, tu atrodi arī ikoniskos, mēness formas vārtus. Kaut arī šis ir tikai piedzīvojuma sākums, man jau ir sajūta, ka es Tīģeru kalnā jau esmu atpelnījusi savu ieejas biļetes vērtību.

Mēness vārti Iztēlojies vēsturisku parku Ķīnā, kur kopā savijas leģendas, brīnišķīgas ainavas un atmiņas par sen zudušu templi. Šodies mēs dosimies virtuālā ceļojumā uz Tīģeru kalnu Ķīnas pilsētā Sužu. kalnā

Tīģeru kalna slīpā pagoda

Ar laiku takas mūs aizved līdz parka galvenajam apskates objektam – Tīģeru kalna pagodai, kuru mēdz saukt arī par Yunyuan pagodu. Šis akmens tornis šeit it stāvējis jau vairāk nekā 1000 gadu. 

Tīģeru kalna pagoda Ķīnā

Ieiet pagodā ir stingri aizliegts – iespējams tāpēc, ka tā ir saliekusies, vai varbūt tāpēc, ka pagodas parasti nav paredzētas apmeklētāju uzņemšanai. Tās tiek būvētas pie tempļiem, lai glabātu svētās relikvijas. 

Tomēr neskumsti, tu vari apbrīnot šo astoņstūra akmens torni no ārpuses. Katrs no 7 pagodas stāviem ir atdalīts ar akmens joslu, un to rotā mazi akmens lodziņi.

Tīģeru kalna mierpilnā bambusu audze 

Tālāk mēs sekojam vienai no takām, kas ved lejā no Tīģeru kalna, un pēc brīža tu attopamies mierpilnā bambusu audzē. Aina ir sapņaina! Līkumotā taciņa ir norobežota ar mazu žodziņu un tās abās pusēs slejas augsti bambusi. Tie ir nedaudz saliekušies un rodas sajūta, ka bambusi tiecas pāri takai lai viens otru apskautu. Bet zemi, kā biezs paklājs klāj tūkstošiem sausu lapu. 

Bambusu audze Tīģeru kalnā

Šī varētu būt mana mīļākā vieta Sužu Tīģeru kalnā! Bet neskriesim notikumiem pa priekšu. Mums vēl ir daudz ko apskatīt.

Sužu Tīģeru kalna Budas un vēlēšanās 

Kad atkal esam kādu laiku maldījušies pa Tīģeru kalna taciņu labirintu, sāk šķist, ka virziena izjūta ir pilnībā pazudusi. Tāpēc atgriezīsimies pie pagodas, lai pārorientētos, un tad dosimies izpētīt, kas atrodas kalna pretējajā pusē. 

Izrādās, ka tur atrodas vairākas ēkas. Pie vienas no ieejām ir izveidots stends, pie kura ir piesietas daudzas, daudzas sarkanas lentītes. Man šķiet, ka tās ir cilvēku vēlēšanās!

Sarkanas lentītes

Daudzi ceļotāji nezina, ka Tīģeru kalnā reiz atradās ietekmīgais Yunyuan budistu templis. Kaut arī oriģinālais templis tika nopostīts, Sužu Tīģeru kalnā vēl aizvien ir atrodamas atmiņas par to. 

Ēkas iekšpusē ir lūgšanu halle, kuras centrā atrodas zelta statuja un altārs uz kura ir augļi. Bet gar sienu izvietotas dažādu krāsu budas statujas. Atmosfēra telpā ir klusa un mierpilna. 

Un vai vari iedomāties – arī tas vēl nav viss. Tīģeru kalnā mūs gaida vēl daži pārsteigumi.

Tīģeru kalna bonzai koki ir kā dzīvi mākslasdarbi

Bonzai koki ir fascinējoši. Bonzai nav atsevišķa koku suga – tie ir tie paši koki, ko tu ikdienā redzi sev apkārt. Bet bonzai meistari gadiem ilgi katru dienu uzmanīgi rūpējas par saviem mazajiem bonzai mākslas darbiem un uzmanīgi veido tos tā, lai tie nekad neizaughtu lieli. 

Tīģeru kalna bonzai koki

Izrādās, ka Sužu Tīģeru kalnā ir iekārtots vesels bonzai koku dārzs. Daži bonzai koki ir iestādīti starp akmeņiem un veido dramatiskas minī ainavas, kas attēlo kalnus un mežus. Citi met līkumus un aug uz leju. Bet vēl citi vienkārši izskatās tā, it kā kāds lielai priedei būtu uzlējis maģisko saraušanās dziru. Kurš no Tīģeru kalna bonzai tev liekas visintriģējošākais?

Tīģeru kalna leģendām apvītie baseini

Visbeidzot mēs esam atmaldījušies līdz vietai, kur startp klintīm ir atrodami vairāki baseini ar pienaini zilu ūdeni. Katram no tiem ir sava leģenda, bet vispopulārākais ir Zobenu baseins. Leģenda vēsta, ka zem tā kopā ar 3000 vērtīgiem zobeniem ir apglabāts leģendārais valdnieks Karalis Helü. Gadsimtu gaitā daudzi imperātori un dārgumu mednieki ir centušies šos zobenus atrast, tomēr neveiksmīgi.

Iespējams tas tāpēc, ka Helü dēls tik ļoti baidījās, ka kāds varētu atrast viņa tēva kapa vietu, ka uz turpat netālu esošā akmens lika noslepkavot visus strādniekus, kas piedalījās kapeņu būvēšanā. Runā, ka viņu asinis sasūcās akmenī un tāpēc, katru reizi, kad līst lietus, akmens iekrāsojas tumši sarkanā krāsā.

Diezgan baiss stāsts ar ko noslēgt mūsu piedzīvojumus Sužu Tīģeru kalnā! Bet visas pārējās vietas, ko mēs savas pastaigas laikā redzējām bija perfekti mierpilnas.


Un kādas ir tavas domas?

Ja tu dodies uz Ķīnu meklēt mieru – Tīģeru kalns ir īstāvieta, kur to sajust. Tajā pašā laikā, ja tev piemīt atklājēja gars un tu vēlies redzēt pēc iespējas vairāk dažādu brīnumu, ko lielākā daļa ceļotāju asociē ar Ķīnu, arī tad Tīģeru kalns būs īstā vieta, ko apmeklēt. Te ir patiesi daudz ko redzēt!

PS: Ja tu šobrīd aktīvi plāno ceļojumu uz Ķīnu, un mēģini saprast, kas noteikti jāsagatavo pirms izbraukšanas, apskati manus padomus Ķīnas ceļojuma plānošanai

A beautiful Chinese building in Yuyuan market we saw on our China trip / Izgaismota ēka Yuyuan tirgū Ķīnā

Lasi pilno Ķīnas ceļojuma stāstu

Paldies, ka iegriezies manā interneta stūrītī! Un ceru, ka informācija bija noderīga 🙂

Ar sveicieniem, Armanda